— Номінації, за якими визначатимемо найкращих, будуть такі: найкращий розігруючий, атакувальний захисник, нападаючий, важкий форвард і центровий. Нічого нового нема, але потрібно було визначитися, за якими позиціями і крітеріями ми обиратимемо кращих.
— Кандидати у процесі розгляду?
— Так, регулярний чемпіонат завершено, але попереду плей-оф. Ми розглядатимемо кандидатів у ракурсі виступів протягом усього сезону. Лауреатів обиратимуть тренери команд Суперліги Фаворит Спорт і тренерська комісія ФБУ.
Наступне питання, яке ми обговорювали — гравець молодшого віку може за своїм потенціалом, рівнем гри підходити для команди старшого віку. Скажімо, 16-тирічний — для U-18. Ми обговорювали, за якими принципами ми будемо приймати рішення і давати рекомендації тренерам. Варто брати гравця, чи не варто. Ми висловимо думку тренерської комісії. Але, звичайно, думка головного тренера буде пріоритетною щодо кожного віку. І тут важливу роль відіграватиме, такого раніше не було, саме контроль тренувального процесу, який проходитиме кожна збірна. І я, як керівник тренерської комісії, і, якщо це жіночі збірні U-16, U-18, то тренер жіночої збірної буде присутнім під час підготовки команди. У чоловіків діятимемо за такою ж схемою. Якщо молодого гравця запросимо до команди більш старшого віку, тоді після певного часу, гадаю це буде 10−15 днів тренувального процесу, разом з головним тренером і тими фахівцями, що аналізуватимуть роботу цього гравця, ми будемо приймати рішення щодо доцільності продовження його тренувань з більш дорослими гравцями. Таким чином після першого етапу підготовки ми вирішемо, чи потрібно гравцеві залишатися, чи повертати його до команди свого віку.
— Марина Ткаченко говорила, що є дуже перспективний гравець в Інтерхімі Кристина Карп, яку можна залучати до більш дорослої збірної, чи у хлопців взяти умовного Леня.
— Якщо брати ту ж сами Кристину Карп чи іншого умовного гравця, який підходить за своїми якостями до більш старшої команди, ми повинні розуміти — протягом літа тиждень люфту між стартами чемпіонатів Європи у різних вікових групах. U-20, U-18, U-16. Якщо ми беремо гравця для участі з більш старшими хлопцями чи дівчатами, він випадає з процесу підготовки за свій вік. І це мінус для команди, у якій він готовий грати за своїм віком. Для чого ми плануємо робити аналіз гравця на першому етапі зборів зі старшими? Щоб визначитися — чи допоможе він реально команді більш старшій, чи може йому буде добре підготуватися зі своїм віком, і принести набагато більше користі. Це складний момент. Треба усім добре попрацювати і подумати, визначитися. І тренерам збірних — старшої і молодшої, і нам — надати свої поради і рекомендації, почути думку тренерів, але спільними зусиллями ми маємо зрозуміти — де гравець більше принесе користі, де йому буде краще для прогресу — участь у двох або ж в одному чемпіонаті.
— Головні тренери національних збірних Євген Мурзін і Володимир Холопов, вони до чого схиляються?
— Якщо гравець підходить, якщо у нього є потенціал і він може допомогти більш старшій команді, чому б ні? Ми не відкидаємо цього варіанту. Але ситуація, коли ми можемо нашкодити — гравець не гратиме у старшому віці, просидівши чемпіонат старшого віку на лаві, а чемпіонат триває 8 днів, зважте на це, він приїздить, і за 4−5 днів йому їхати на свій основний чемпіонат. Тут може мати місце збій у підготовці. Непроста ситуація.
— Тобто на двох стільцях всидіти не вдасться?
— Складно всидіти. Ми аналізуємо і ще будемо аналізувати, як грали наші гравці, які потрапляли у такі ситуації. Нам належить відповісти на запитання — чи корисно це було раніше? Якщо гравець їхав, чи був він корисний старшій команді і наскільки? Як він, повернувшись до своєї основної збірної, виступав?
— Ви — зірка баскетболу 90-х і нульових. Пам’ятаєте випадки коли Вас, або ж когось з Ваших партнерів залучали до старших збірних?
— Коли я ще починав кар'єру, грав зі мною Віктор Савченко. Він був задіяний і у студенській збірній, і за національну збірну грав. Це, звичайно ж, для гравця, дуже важко. І, знов таки, я не можу зараз достеменно бути впевненим щодо того, де Савченко краще себе проявляв. Знаю, він відмінно виступав на Універсіаді у Лондоні. Але, зараз нам треба згадати, проаналізувати і можливо з такими гравцями порадитися — що більше приносить користь — або ж готуватися з командою, або ж брати участь у двох чемпіонатах. Я, користуючись своїм досвідом, уявляю, наскільки зараз збільшилися фізичні навантаження, і поки що на даний момент, ще не висловлюючи спільної думки, вважаю — краще готуватися зі своєю командою. Але усе це зважено треба обговорити і з тренерською комісією, і з тренерами.
— Тобто у цьому питанні переважатиме індивідуальний підхід?
— Індивідуальний підхід безперечно. Це баскетбол, і люди усі різні. Хтось витримує, хтось ймовірно може витримати значні навантаження і принести користь — усе це потрібно вирішити разом. Не виключаю, що ми радитимемося і з самим гравцем. Як він відчуває, як він сам розуміє своє місце у тій чи іншій команді, і чи може він відповісти — витримає він, чи ні.