Фахівці про семінар КПК: рух відроджено і це приємно

Запрошуємо приєднатися до обговорення в соціальних мережах:
Під час проведення семінару "Курсів підвищення кваліфікації тренерів ФБУ". Фото Ярослави Немеш

Під час проведення семінару «Курсів підвищення кваліфікації тренерів ФБУ». Фото Ярослави Немеш

Куратор ФБУ юнацьких чоловічих збірних України Андрій Подковиров:

Куратор ФБУ юнацьких чоловічих збірних України Андрій Подковиров

Куратор ФБУ юнацьких чоловічих збірних України Андрій Подковиров

— Дуже добре що почали проводити такі семінари і це має відбуватися на постійній основі. І тут не може бути такого що умовний тренер N усе знає. Адже будь-який тренер, який йде на семінар, незалежно від того, хто його проводить — чи то Девід Блатт, Мессіна, Поповіч. Тренер може прослухати усе. Він багато чого може знати, багато на що у нього є свій погляд. Але будь яку дрібницю корисну з будь-якого питання він запам’ятає, якщо він цього бажає. Бо якщо сидіти і говорити — а я усе це знаю, тоді тренер зупинився у своєму розвитку і постає наступне питання — чи є він взагалі професіоналом у своїй справі? На цьому семінарі я, наприклад, теж для себе відзначив деякі речі, на які до цього не звертав уваги. Для мене це було новим і корисним. Звісно охопити усі аспекти баскетболу за один семінар неможливо. Бажано проводити їх регулярно.

Головний тренер команди Суперліги Парі-Матч «Кремінь» Борис Сагай:

Головний тренер команди Суперліги Парі-Матч "Кремінь" Борис Сагай

Головний тренер команди Суперліги Парі-Матч «Кремінь» Борис Сагай

— З певних обставин я потрапив тільки на другий день семінару. Особисто для мене було цікаво послухати доповідь Віталія Чернія і отримати відповіді на свої запитання, зокрема — звільнення для отримання м’яча гравця першого пасу, який перебуває на сильному боці атаки, тощо. Дізнався також про нову термінологію, що вона означає, як виглядає. Для мене, як для тренера Суперліги, це було цікаво, так. На мою думку, здебільшого матеріал, який був наданий спікерами і організаторами, передбачався для тренерів дитячих ліг, середньої ланки представників тренерського цеху.

— З вашої точки зору семінар свою функцію виконав?

— Так, безумовно. Це важливо. У різні періоди функціонування ФБУ проводилися подібні семінари. Скажімо, у Южному. Але потім їх перестали проводити і на даний момент цей рух відроджено, він іде з боку Федерації Баскетболу України і це приємно. Бо, практично, підготовкою тренерських кадрів у нас мало хто займається. Це або ж справа самих тренерів, тобто самоосвіта, самовдосконалення, або ж у найкращому випадку інтереси клубів на якийсь короткий період. Але ж ви розумієте — тренерське життя у клубі не завжди тривале. Тому клуби не дуже зацікавлені і не готують тренерів.

Олександр Ворона, головний тренер чоловічої збірної України U-18:

Олександр Ворона, головний тренер чоловічої збірної України U-18:

Олександр Ворона, головний тренер чоловічої збірної України U-18:

— Семінар був безпосередньо пов’язаний з моєю роботою. Засвідчую — він був дуже корисний особливо для молодих тренерів, які займаються з дітьми перших років навчання. Так, є певні побажання, але це краще, ніж було, а не було нічого. Я впевнений, що наступні семінари проводитимуться більш точково. Цьому сприятиме розподіл тренерів на тих, хто займається з дітьми 1−2 років навчання, більш старшими, тощо. Як для першого разу — це досить інформативний, корисний захід.

Запрошуємо приєднатися до обговорення в соціальних мережах: