Що треба знати про отримання тренерських сертифікатів ФІБА

Запрошуємо приєднатися до обговорення в соціальних мережах:
Голова тренерської комісії ФБУ Дмитро Базелевський розповів про отримання тренерських сертифікатів ФІБА

Голова тренерської комісії ФБУ Дмитро Базелевський розповів про отримання тренерських сертифікатів ФІБА

Голова тренерської комісії ФБУ Дмитро Базелевський розповів про отримання тренерських сертифікатів ФІБА. Їх можна отримати після проходження навчання у європейській школі тренерів ФІБА. Наразі ФБУ отримала з ФІБА запрошення для бажаючих пройти цей курс навчання. Але перед тим, як зареєструватися, потрібно врахувати кілька важливих моментів. За словами Дмитра Базелевського вони такі:

— Тренер проходить навчання протягом трьох років. Бажаючим пройти курс навчання і після цього отримати сертифікат слід знати про наступне. Програма дуже серйозна. Триває три роки. Перший курс цієї програми, а фактично — перший рік: треба відвідати на сім днів Чемпіонат Європи — 2017 серед команд U-16. Протягом цих семи днів для учасників програми відомі тренери читатимуть лекції, проводитимуть семінари і практичні заняття, аналізуватимуть ігри. У програмі першого курсу передбачена домашня робота, матеріали і завдання надаватимуться електронною поштою. Слухачі працюють з ними, вивчають. На наступний, вже 2018-й, рік — також зустріч на сім днів. Вже на чемпіонаті Європи U-18. Знову проводяться семінари, лекції, обговорення. Наскільки мені відомо — навантаження досить серйозні, з 9-ї ранку і до 19, 20-ї вечора, а то і пізніше затримуються. І на третій рік у 2019-му, учасники програми збираються на сім днів на чемпіонаті Європи U-20. І вже після завершення цього курсу треба скласти письмовий та усний іспити і після цього можна буде отримати сертифікат. Наскільки мені відомо з українців його мають Олег Рубан і Дмитро Шаламов.

— І вже з ним можна працевлаштуватися головним тренером професійного клубу.

— Цей сертифікат дає можливість працювати у Європі. Але у більшості федерації існують свої правила і цей сертифікат — як підтвердження того що людина пройшла серйозник курс навчання за фахом. І ставлення до нього буде відповідним. Але бувають такі ситуації, коли скажімо у Франції чи Іспанії вимагають складати і свої іспити. Але сертифікат — це визнання того, що людина пройшла серйозний курс і склала іспит. У чому я бачу плюси і складності? По-перше, навчання безкоштовне. Учасників екіпірують. Але для того, щоб потрапити на навчання, необхідно заручитися рекомендацією ФБУ. Потрібно, щоб ти займався в одному з дитячих клубів, щоб був на певному рівні, брав участь у змаганнях, щоб ми, ФБУ, були впевнені у цій людині. Що він займається баскетболом і буде айматися баскетболом. Це один валивий момент. А другий момент — навчання безкоштовне але проживання і переїзди до місця проведення семиденних зборів — усе це за рахунок учасників. Таким чином, потрібно дістатися місця проведення чемпіонату Європи, зарезервувати заздалегідь проживання і показати це ФІБА. Що ти їдеш. І чи не головна вимога — присутність на кожних з цих трьох семиденних зборів. Зі свого досвіду знаю від людей, які проходили ці семінари, навіть на весілля відлучитися неможна. Отже, сім днів на рік ти маєш закласти у свої плани. Якщо ти щось пропустив, ти вже не отримаєш сертифікат, як би ти добре не знав тему. Присутність обов’язкова, бо одним з аргументів, що підтверджують високий рівень навчання, є участь у цьому процесі всесвітньовідомих тренерів — це і Желько Обрадовіч, і Душко Вуйошевич, найвідоміші іспанські тренери. Тому такий склад не терпить пропусків занять і семінарів.

Етапи отримання сертифіката тренера ФІБА

Етапи отримання сертифіката тренера ФІБА

— Ці вищезгадані тренери викладають на цих семінарах?

— Так. Вони заробилит собі ім'я. Усі їх знають. І якщо тренер пройшов навчання у них — це демонструє його рівень. Але, повторюся, кожному потенційному учаснику потрібно бути готовим гарантувати ФБУ у тому, що він пройде курс навчання і що у нього є для цього необхідний ресурс.

— Бажаючі, що отримають інформацію, можуть звертатися до…

— До ФБУ, до тренерської комісії, ми будемо обговорювати. Тут найголовніше, я вважаю, не підвести одне одного. Якщо тренер обіцяє вчитися, запевняє, що у нього є кошти поїхати, прожити, прохарчуватися, він до таких витрат готовий, або ж у нього є спонсори, тоді вперед. Ми домовляємося і робимо заявку на участь у навчанні. Заявку потрібно надати до 17 лютого наступного року. А в серпні буде перший у програмі чемпіонат Європи U-16.

Запрошуємо приєднатися до обговорення в соціальних мережах: