У Києві на восьми локаціях Палацу Спорту пройшли запеклі баталії Шкільної баскетбольної Ліги 3×3. Діти грали, вчителі спостерігали, усі разом аналізували — а головне раділи! Вони — учасники чемпіонату, які заряджаються позитивом, навіть, якщо не вдалося реалізувати свої амбіції на майданчику.
Лариса Шабанова, голова Департаменту з проведення змагань ФБУ — Усі команди-учасниці зареєстровані на сайті ФІБА
Четвертий чемпіонат України «Шкільна Баскетбольна Ліга 3×3» перевершив наші сподівання. Поясню чому. Він охопив 6492 команди. Якщо і є якась похибка — то кількість може змінитися тільки у бік збільшення. Бо ще не усі області відзвітували. А представлені у цьому чемпіонаті усі, без виключення області, окрім анексованого Криму. Нажаль. У нас чотири вікові групи. Дві у дівчат і дві у хлопців Старші хлопці - це 1999 р.н. і молодші. Середня група — це середні класи 2002 і молодші. У кожному віці у нас вісім груп по чотири команди. Кожна команда за правилами має зіграти мінімум три гри. Усі грають за системою ФІБА. У групах визначають учасників плей-оф. Там вже поступився — вибув. І так до фінішу, поки у нас не залишиться чотири команди, які гратимуть за 1−2 і 3−4 місця. Дуже важливий момент — усі команди-учасниці вже зареєстровані на сайті ФІБА. Цей турнір зареєстрований на сайті ФІБА, як фінал Шкільної Баскетбольної Ліги 3×3 України. У фіналі змагаються 126 команд — 63 команди дівчат і 63 — хлопців.
Оксана В’яла, начальник навчально-спортивного відділу КМВ КФВС МОН України — Київ представлений 8-ма командами
Як і належить столиці, Київ має найбільше представництво. Тим паче, що такий грандіозний фінал проводиться у Києві. Структура відбору на фінал не відрізнялася, як і скрізь по країні. Усе було зроблено відповідно регламенту. Спочатку визначилися найкращі команди по районах, далі вже у місті. Хлопці і дівчата дуже зацікавлені були змагатися і з великим задоволенням беруть участь у фіналі, бо знають — Федерація Баскетболу України не залишить їх без подарунків. Нажаль, ми потрапили трьома командами київськими в одну підгрупу у хлопців. Вийшов мініфінал міста Києва серед юнакіув старшого віку — але навіть тут вони змогли гідно поборотися один з одним. Дві команди вийшли у плей-оф — це команда гімназії № 315 Дарницького району і 129-та школа з Дніпровського району. У нас три найактивніші райони — Дарницький, Дніпровський, Деснянський.
— Схоже, у Києві розподіл по Дніпру йде у баскетболі?
— Напевно, тут просто команди більш завзятіші і тренери більш відповідально ставляться до своєї роботи.

Володимир Паркомович — голова філії комітету фізвиховання та спорту МОН України у Луганській області:
Володимир Паркомович — голова філії комітету фізвиховання та спорту МОН України у Луганській області - В авангарді Рубіжне і Лисичанськ
Ми привезли до Києва чотири команди — дівчата середнього віку з Рубіжного, старшого — з Лисичанська. Ось подивіться, дівчат старшого віку тренує вчитель фізкультури Антон Ажипа, навіть не у ДЮСШ, а у шкільній секції - вони постійні учасниці всеукраїнських змагань — це про щось та й говорить. Це 4-та школа міста Лисичанськ. Ще до усіх цих подій на Сході він примудрився виграти разом зі своїми дівчатами чемпіонат області, обігравши команди ДЮСШ в тому числі, маючи півставки кружка у школі. Ось що значить людина заряджена на результат. За таких людей хочеться тримати кулаки і радіти, що вони у нас є.

Володимир Паркомович — голова філії комітету фізвиховання та спорту МОН України у Луганській області
У березні ми реорганізували Федерацію баскетболу у Луганській області. За півтора місяці ми вже провели відбір на фінал ШБЛ 3×3, на обласному фіналі змагалися тільки 16 команд хлопців, провели чемпіонат області 2004−2005 рік юнаки і дівчата, а 24−27 травня плануємо провести 2000 рік хлопці і дівчата, провели також семінар у Кременній за участі Дмитра Базелевського (голова вiддiлу розвитку баскетбола та тренерськоi спiвпрацi Федерації Баскетболу Києва) та Миколи Амбросова.
До вашої уваги результати матчів за призові місця та прізвища найкращих гравців фіналу «Шкільна Баскетбольная Ліга 3×3» — 2017, що відбувся 17 травня у київському Палаці Спорту.
Юнаки (середній вік)
Фінал
Школа ім. Гузика (м. Южне) — ЗОШ № 27 (м. Рівне) 11:8
Матч за 3 місце
Слов’янська Гімназія (Київ) — Боярський НВК «Гімназія-ЗОШ» 11:12
MVP — Богдан Онокій (м. Южне)
Юнаки (старший вік)
Фінал
Школа № 16 (м. Краматорськ) — Школа ім. Гузика (м. Южне) 9:15
Матч за 3 місце
ЗОШ № 23 (Чернігів) — НВК-16 (Полтава) 12:7
MVP — Дмитро Головчик (м. Южне)
Дівчата (середній вік)
Фінал
ЗОШ № 28 (м. Рівне) — ЗОШ (Новосілки, Київська обл.) 16:7
Матч за 3 місце
ЗОШ № 122 (м. Харків) — ЗОШ № 7 (м. Переяслав-Хмельницький) 9:10
MVP — Владислава Кіба (м. Рівне)
Дівчата (старший вік)
Фінал
ЗОШ № 3 (м. Бердянськ) — СЗОШ № 22 (м. Чернівці) 18:5
Матч за 3 місце
ЗОШ № 28 (м. Рівне) — НВК-16 (м. Полтава) 7:5
MVP — Олена Попова (м. Бердянськ).